SMC CDG3BN40-25-M9N-C cg3, air cylinder short type-ROAS MRO
0 reviews 0 sold. Only 999 remain
Negotiable (specific conditions to required)
Brands
Product Code: CDG3BN40-25-M9N-C
  • Product Description
    CG3 Series Air Cylinder Short Type Standard Type: Double Acting Single Rod
    CDG3BN40-25-M9N-C
    ▶ Shortening overall length by up to 51 mm and reducing mass by up to 24% (compared to CG1)
    ▶ Standardization of rod tip female threads
    ▶ With auto switch (CDG3 series: CDG3)
    ▶ Weight: 200 g
    Item / ModelSymbol / Information
    With Auto Switch
    D
    With Auto Switch
    Installation support type
    B
    Simple
    Tube Inner Diameter
    40
    Tube diameter 40mm
    Cylinder Stroke
    25
    Cylinder Stroke 25mm
    Rod tip screw
    Male thread
    Autoswitch
    M9N
    Solid State Auto Switch, Grommet, With Lamp, 3-wire (NPN), Lateral Extraction, Lead Wire 0.5m, Applicable Voltage: DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
    Auto Switch Addition Symbol
    2 attachments or none
    Auto switch attachment bracket
    C
    Auto switch attachment bracket
    -20%
    [WOOSUNG] Ten Commandments Metal Pen-Ballpoint Pen..
    Ship from South Korea
    -32%
    [WOOSUNG] Gift Set Metal Book Mark (Cross)+Ten Com..
    -22%
    [Wefun] Snack24 Mega Mixed Snack Set 32P – Extra-L..
    -50%
    [thejoen] 50 pieces of sweat absorption hairbands ..
    -40%
    [thejoen] 20 pieces of sweat absorption hairbands ..
    -36%
    -58%
    [Thejoen] 100 pieces of sweat absorption hairband ..
    -13%
    [Tendergarden] Morning Breeze Room Spray Nr.51 100..
    -7%
    [Tender garden] Hydro Perfumed Body Wash 300ml-pre..
    -9%